Aktivity

RODINY S DĚTMI


Pohádková stezka

Trasa pohádkové stezky je dlouhá přibližně 17 km, ale dá se rozdělit na jednotlivé několikadenní úseky.  Čeká vás na ní deset pohádkových bytostí z krkonošských pohádek od české spisovatelky Marie Kubátové. Každá zastávka je příjemným místem k odpočinku a kromě pohádek zde najdeme vždy malou atrakci pro děti. Na každém stanovišti nakreslíte malou značku a pokud pozbíráte všech deset, Vaše děti čeká v infocentru odměna ve formě dukátu. Hlavním úkolem pohádkové stezky je seznámit malé i velké návštěvníky s nádhernými místy naší překrásné horské obce.

V infocentru na Pomezních Boudách obdržíte za poplatek mapku a po obkreslení všech ornamentů pohádek se můžete těšit na malý dárek. Více informací zde: http://www.pohadkova-stezka.cz

Chata Krakonoš s čertovým mlýnkem (2,5 km)

U pensionu Krakonoš najdeme nádherný Čertův Mlýn se sochou Krakonoše v nadživotní velikosti. Tato socha leží nedaleko Spáleného mlýna na žluté turistické trase.

Dětské hřiště


Dokonalý odpočinek vás čeká přímo u nás - v Restauraci U Kostela. Po úžasném výletu s nepřebernými výhledy na východní Krkonoše, můžete relaxovat a občerstvit se v naší pohádkové restauraci. V interiéru naleznete 80 míst a dvoupatrový dětský hrad. Dále nabízíme venkovní zastřešenou terasu s krbem, kde naleznete útočiště před deštěm, nebo ostrým sluníčkem. Restaurace umožňuje též zahradní posezení v těsné blízkosti našeho dětského hřiště, které nabízí vyžití jak pro nejmenší, tak pro jejich starší sourozence a kamarády. Děti se lehce zabaví a vy v jejich blízkosti můžete v klidu ochutnávat naše krkonošská jídla, zvěřinové speciality a pro děti vybírat z jídelního lístku naše domácí bramborové šišky s mákem, přelité povidlovou omáčkou, nadýchané lívanečky posazené ve vanilkovém krému, podávané s horkými borůvkami a šlehačkou.

Kostel sv. Petra a Pavla


O postavení Kostela sv. Petra a Pavla v Malé Úpě se v roce 1784 zasloužil císař Josef II. Tento památný kostel se nachází přímo v historickém centru obce Malá Úpa blízko naší restaurace. V roce 1791 byl kostel zasvěcen patronům Petru a Pavlovi, avšak po zásahu bleskem dřevěný kostel shořel. Ihned byla zahájena výstavba nového zděného kostela a proběhla zde první mše. V současné době jeden z nejvýše položených kostelů v České republice (975 m) si můžete prohlédnout společně s malým hřbitovem a nedaleko hřbitovní zdi jsou umístěny letadlové trosky z druhé světové války.

Turistika – celodenní výlety


Sněžka ( 9 km ) - jednou z nejúžasnějších dominant Krkonošských hor je Sněžka – nejvyšší hora České Republiky (1602 m.n.m.). Na Sněžku vede lanovka z Pece pod Sněžkou. Spokojeni budou i milovníci romantických horských procházek. Na vrcholu Sněžky je Česká poštovna, ze které můžete poslat písemné pozdravy domů.

Velký a Malý Stav - jsou krásná jezera ledovcového původu na polské straně Krkonoš. Návštěvníci nejvíce obdivují jejich průzračnou hladinu, kterou si nechtějí nechat ujít. Jezera lze vidět z hřebene anebo zblízka.

Pramen Labe a Pančavský vodopád - naše největší řeka Labe pramení v Krkonoších v Labské louce. Od roku 1968 je na kamenné zdi vytesáno 24 znaků měst, kterými Labe protéká. Nedaleko můžeme také vidět Pančavský vodopád - nejvyšší vodopád v České Republice, který měří 148 m.

Černohorské rašeliniště - je přírodní rezervace, která je součástí  krkonošského národního parku. Obdivovat tu můžeme nádhernou 2 km naučnou trasu, která se nachází mezi Černou a Světlou horou. Celková rozloha je 65 ha.

Lesní hrádek Aichelburg ( 8km ) - byl znovu zpřístupněn v roce 2000. Romantický lesní hrádek se nachází v Temném dole a je obklopen vyhlídkovou věží s cimbuřím a slovanskou vlajkou. Klíče od hrádku si můžete zapůjčit v galerii Veselý Výlet v Temném Dole.

Rozhledna Hnědý Vrch - je nejvýše položená rozhledna v oblasti Krkonoš v nadmořské výšce 1207 m. Rozhledna je vysoká 31 m a byla otevřena v roce 2009. Každého návštěvníka uchvátí úžasný výhled na Sněžku, Růžovou horu a Pěnkavčí vrch.

Zajímavým místem je Křížová cesta ( 8 km ) - která byla obnovena v roce 2001. Obdivuhodné jsou tu vystavené obrazy namalované technikou smaltové malby od výtvarníka Aleše Lamra. Cesta vede z Maršova ke kapli sv. Anny, poté směrem na Svatou horu a končí u studánky s léčivou vodou.

ZOO Dvůr Králové nad Labem ( 45 km ) - Afriku můžete navštívit ve Dvoře Králové, kde se nachází nejznámější a největší zoologická zahrada v České republice. Zoo se pyšní největším počtem zvířat (přes 2000 kusů). V letní sezóně vás nejvíce zaujme úžasné africké safari o rozloze 60 ha. Nadšení řidiči mohou využít své vlastní auto a ostatní se mohou projet safari busem. Navštivte také: http://www.zoodvurkralove.cz/

Adršpašské skály (48 km) - jsou jedním z nejnavštěvovanějších a největších skalních měst ve střední Evropě. Toto skalní město fascinuje svými pískovcovými útvary a přitahuje nejen turisty, ale i horolezce. Na některá místa se dostanete pouze po žebřících a schodech, jako například k nádhernému vysoce položenému skalnímu jezírku, kde se můžete svést na pramici. Zcela jistě vás okouzlí malý a velký vodopád.

PŘI NEPŘÍZNI POČASÍ


Bowling:

  • pouze 3km od Nás (Restaurace U Kostela) pěšky, na kole nebo na běžkách za zábavou v jakémkoli ročním období
  • 4 bowlingové dráhy, každá pro 5 osob (hraje se v půjčené obuvi nebo vlastní, čisté se světlou podrážkou)
  • k tomu si můžete dát pravou italskou pizzu

Rychlý kontakt: 724 330 713


Vaše rezervace

Novinky
Toulky Malou Úpou

Připomínáme, že každou červencovou a srpnovou STŘEDU od 9.30 hod, můžete vyrazit na komentované toulky Malou Úpou. Další tipy na výlety po okolí Malé Úpy naleznete zde :)https://www.malaupa.cz/rubriky/tipy-na-vylety/


Od ubytovaných hostů

"Penzion U Kostela 113 5.-8.7.2018 Moc děkujeme za krásný pobyt, který jsme zde mohli strávit.Zejména nás uchvátila úroveň kuchyně, opravdu znamenitý kuchař, výborná jídla, poctivě uvařená tradiční a moderní kuchyně. Snídaně též výborné,…Předpověď počasíWebkameraPartneři

Facebook


Kontakty
Emailová adresa: info@krkonose-ukostela.cz Telefon: +420 724 330 713 Webové stránky: www.penzion113.krkonose-ukostela.cz